mithat samsama facebook hesabı mithat samsama twitter hesabı mithat samsama instagram hesabı mithat samsama pinterest hesabı mithat samsama linkedin hesabı
Anasayfa » Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim

RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN - Apr 25 2017 2:02PM

Gözlerinizi kapatın! Ve derin bir nefes alın!!!

Hayatı ve yaşamı size bahşetmiş olan yüce Allah’ı en son ne zaman içtenlikle ve inanarak ‘’şükrettiniz’’?

Kişisel Gelişim

Yaptığımız İşe Yüreğimizi Koymak - Dec 14 2015 9:55AM

Geçen sayımızda sürdürülebilir kurumsal başarı için benimsemiş olduğumuz FIKS Başarı Modelimizin ve sistemleşmenin ne kadar önemli olduğu vurgusunu yap mistik. Şimdi son yıllarda üzerine en çok durulan ve bizim kurum kültürümüzün temelinde yer alan “Duygular Dünyası’nın Yönetimi, yani Kurumdaşlık (Takım Arkadaşlığı) unsurunu sizlere aktarmak istiyorum.

Sistemler sonradan oluşturulmaz. Karşımıza çıkan her bir bilgiyi anlamak, kaydetmek ve ondan yararlanmak gerekir. Sağlam, dayanıklı, geniş kapsamlı ve derinliği olan sistemlerle çalışmaya kendimizi adamak esastır.

Kişisel Gelişim

Kendimize Karşı Nasıl İnovatif Olabiliriz - Dec 14 2015 9:28AM

Son yıllarda her alanda karsımıza çıkan “inovasyon”, iş dünyasının gündeminde önemli bir yere oturdu. Yenilik, yenilikçilik anlamına gelen inovasyon kelimesinin tam bir Türkçe karşılığı bulunamasa da ülkemizde inovasyona alternatif olarak “yenileşim” sözcüğü kullanılıyor.

Yalın biçimde inovasyon farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve bunları uygulamak olarak tanımlanabilir. Bu fikirler daha önce çözülmemiş sorunları çözmek veya daha önce karşılanmayan ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla geliştirilebilir. Var olan bir ürünün geliştirilmesi ya da farklı bir şekilde pazarlanması, üretim sürecinin iyileştirilmesi amacıyla da inovasyon yapılabilir. Fikirlerin hayata geçirilmesi, ürün, hizmet veya iş yapış yöntemlerinin ortaya çıkarılması ya da uygulanmaya başlanmasıyla inovasyon yapılmış olur.

Kişisel Gelişim

Güven, Doğruluk ve Kurumsal Saygınlık - Dec 12 2015 12:32PM

Cüno Dergisi yayıncılık hayatına başlarken bir kurum dergisi olmaktan çok, bir iş dünyası dergisi olarak konumlandırdık. İlkeli, dürüst ve kendine özgü çalışmaları ile pratik ve teoriyi birleştiren, özel ve nadide bir dergi ortaya koyduk…

Elinizde bulunan bu sayıyla derginin 100. Sayısına ulaşmış bulunuyoruz. Bu gerekçeyle bültenin bu sayısı “100. Özel Sayısı” olarak çıkmaktadır. Bundan çok büyük kıvanç duymaktayım. Bültenin bazı sayıları biraz geç çıkmış olsa da, bugüne kadar, hiç sayı atlamadan günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Kişisel Gelişim

Geleceği Akıl Etmek - Dec 12 2015 11:54AM

Akıl, insan için hayati önem taşıyan ve bir anlamda insanı insan yapan en önemli özelliklerden biridir. Terim olarak düşünmek, idrak etmek suretiyle bilinmesi mümkün olan şeyleri bilme ve anlama gücü, iyiyi kötüden ayırt etme kabiliyeti, varlığın hakikatini idrak edebilme, maddi olmayan, fakat maddeye tesir eden cevher demektir.

Akıllı insan işlerinin akıbetini görüp ona göre hareket eden kişidir. Amellerinin ve gidişatının nereye varacağını önceden görür. Hayatının yarınını hesaba katar ve bu günlerinden, yarınlarına hazırlık yapar. Böylece anlık yaşamaz, sonsuzluğu için çabalar. Doğruyu eğriden, iyiyi kötüden ayırabilen, nereden geldiğini, nereye gideceğini bilen insandır.

Kişisel Gelişim

Algının Önemi - Dec 12 2015 11:38AM

Bundan yirmi sene önce, iş dünyasında sadakat denilince akla müşteri memnuniyeti gelirdi. Bir marka müşterisini tatmin ederse onun sadakatini kazanacağını düşünürdü. Türkiye’de 1990’li yıllarda yükselen Toplam Kalite Hareketi, her firmanın müşteri memnuniyeti araştırması yapmasını ve zayıf yönlerini sürekli iyileştirmesi gerektiğini şart koşuyordu. O zamanların anlayışına göre, müşterisini memnun eden şirket mutlaka kazanan şirket olacaktı. Bugün ise “memnuniyet” hala olmazsa olmaz bir koşul. Mutsuz müşteri bir daha geri gelmiyor; ama mutlu müşterinin geri geleceğinin hiçbir garantisi yok.

PROFİLİM

1977 yılında Adıyaman’ın Gerger ilçesinde dünyaya geldi. Kalabalık bir ailede büyüdü. 
Devamı ...

TWEETS

KİTAP YORUM

GÜÇLÜ MARKALAR

Devamını Gör
KÜRESEL MARKA

Devamını Gör
DİVAN-I HİKMET

Devamını Gör
GÖRÜNMEYENİ DÜŞÜNMEK

Devamını Gör
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İÇİN

Devamını Gör

E-Bulten

Yukarı