mithat samsama facebook hesabı mithat samsama twitter hesabı mithat samsama instagram hesabı mithat samsama pinterest hesabı mithat samsama linkedin hesabı
Anasayfa » MİTHAT SAMSAMA KİMDİR?
1977 yılında Adıyaman’ın Gerger ilçesinde dünyaya geldi. Kalabalık bir ailede büyüdü. İlköğrenimini Gerger’de tamamladıktan sonra, 12 yaşında İstanbul’a gelerek iş hayatına başladı. İş ve okul hayatını birlikte sürdüren Mithat SAMSAMA, Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler, Reklam ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olduktan sonra öğrenim hayatına Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam etmektedir.


İş hayatına 1987 yılında küçük bir konfeksiyon atölyesinde çırak olarak başlayan Mithat SAMSAMA, bir süre deneyim kazandıktan sonra 1989 yılında kardeşleri ile birlikte Cüno Tekstil Konf. San. Tic. Ltd. Şti.’ ni kurdu. Kardeşleri ile birlikte başladıkları atölyecilik hayatını, girişimci bir ruh ve sistematik bakış açısı ile kısa sürede dünyanın pek çok ülkesine ihracat gerçekleştiren bir marka haline dönüştürdüler.

1995 yılında şirketin kurumsallaşması ve uluslararası bir konuma gelebilmesi için ilk olarak stratejik yol haritası hazırladı. Şirketin altyapı çalışmalarını ve sistem organizasyon yapısını sistematize ederek çalışmalara başladı. Şirketin ISO 9001 Kalite Yönetim ve OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetim Sistemlerinin başarılı bir şekilde kurulmasına liderlik etti.

Türkiye’de aile şirketlerinin kurumsallaşmasının iş hayatındaki sorunların bir çözümü olduğunu gösteren örneklerden biridir. 2005 yılında kardeşleriyle birlikte oluşturdukları “Aile Şirketi Anayasası” nın aile hayatı ve işletme hayatının kalitesi ile işletme verimliliğinin artırılmasına yönelik aktif bir uygulamacısıdır. Bu konudaki bilgi ve deneyimlerini aylık yazıları ile Cuno Group Kurumsal İletişim Bülteninde paylaşmaktadır.

Cüno Tekstil’in mükemmellik yolculuğunun önemli adımları olan “EFQM Mükemmellikte Kararlılık” (2007) ve “4 Yıldız Seviyesinde Mükemmellikte Yetkinlik” (2010) belgelerinin alımında proje sürecini yönetti.

Çalışanların eğitim standartlarının yükseltilmesi konusunda özel bir konuma sahip olan; Kişisel Gelişim, Liderlik, İletişim, Proje Yönetimi, Değişim Yönetimi, Stratejik Planlama ve Toplam Kalite Yönetimi eğitimlerine çalışanlarının katılımını sağlayarak bir çok başarıya imza atmıştır. 1989 yılından bu yana Cüno Tekstil’in Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörlüğü’nü yapmakta ve hazır giyim markası CLIMBER B.C.’ nin markalaşma sürecini yürütmektedir.

PROFİLİM

1977 yılında Adıyaman’ın Gerger ilçesinde dünyaya geldi. Kalabalık bir ailede büyüdü. 
Devamı ...

TWEETS

KİTAP YORUM

GÜÇLÜ MARKALAR

Devamını Gör
KÜRESEL MARKA

Devamını Gör
DİVAN-I HİKMET

Devamını Gör
GÖRÜNMEYENİ DÜŞÜNMEK

Devamını Gör
YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İÇİN

Devamını Gör

E-Bulten

Yukarı